Doświadczenie
Rok założenia 2003
Zadzwoń
+48 507-015-360
Napisz
biuro@weld-plast.com.pl

Jak przeprowadzić właściwie relokację linii galwanicznej?

Relokacja maszyn linii galwanicznej to bardzo skomplikowany, wieloetapowy oraz czasochłonny proces. Wymaga zawsze postępowania zgodnie z określonymi schematami. Na co zwrócić uwagę podczas przenoszenia maszyn i urządzeń w inne miejsce?

Kiedy przeprowadza się relokację linii produkcyjnej?

Relokacja linii produkcyjnej jest konieczna w wielu przypadkach. Montaż i demontaż maszyn jest niezbędny wówczas, gdy firma zmienia siedzibę. W wielu przypadkach relokacja obejmuje także przeniesienie maszyn w ramach tego samego zakładu, niemniej w inne miejsce. Co prawda takie przedsięwzięcie jest o wiele prostsze, ale wymaga dużej uwagi, koncentracji oraz ostrożności.

W przypadku relokacji poszczególnych linii produkcyjnych w grę zazwyczaj wchodzą kosztowne maszyny oraz urządzenia, których uszkodzenie przyczyniłoby się do paraliżu zakładu pracy na długi czas.

Jakie są etapy relokacji linii produkcyjnej?

Relokacja maszyn linii produkcyjnej to proces składający się z kilku etapów. Jest ona przeprowadzana zawsze według podobnych schematów. Relokacja linii produkcyjnej obejmuje:

  • demontaż poszczególnych maszyn oraz urządzeń
  • pakowanie zdemontowanych maszyn do załadunku oraz transportu
  • załadunek, transport oraz rozładunek
  • montaż maszyn i urządzeń w nowym miejscu
  • poziomowanie maszyn i urządzeń
  • ponowne podłączenie i uruchomienie maszyn

Niezwykle ważne jest, aby wszystkie powyższe czynności były realizowane z najwyższą starannością oraz ostrożnością. Tylko bowiem wówczas relokacja może przebiec szybko, sprawnie oraz bezproblemowo. Dzięki temu zakład może sprawnie funkcjonować w nowym miejscu.

Montaż i demontaż maszyn – istotne etapy relokacji

Istotnym etapem relokacji linii produkcyjnej jest demontaż maszyn. Czynność ta musi być zawsze wykonana zgodnie z dokumentacją techniczną.

Demontaż powinien zawsze odbywać się w taki sposób, aby umożliwić bezpieczny transport wyposażenia. Niezwykle ważne jest, aby został on przeprowadzony w taki sposób, aby ułatwić ponowne połączenie komponentów w całość podczas ich ponownego montażu w nowym miejscu. W tym celu bardzo często stosowane są poszczególne systemy oznakowania. Demontaż to istoty etap, który wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy w zakresie demontowanych maszyn i urządzeń.

Istotnym elementem relokacji jest także montaż maszyn w nowym miejscu. Niezwykle ważne jest, aby zawsze zadbać nie tylko o ich bezpieczny transport, lecz także bezpieczne przeniesienie do nowego zakładu. W tym celu należy zawsze użyć specjalistycznego sprzętu.

Zazwyczaj bywa tak, że jeśli wcześniejsze etapy prac związane z relokacją zostały przeprowadzone prawidłowo, to ponowne ustawienie i montaż maszyn przebiega sprawnie oraz bez jakichkolwiek problemów.